Volné pozice

Dáváme prostor všem, kteří chtějí růst s námi.

Credit Risk Analyst junior - risk manager

Hledáme budoucího kolegu/kolegyni, jenž bude mít radost z učení se nových věcí, baví ho podnikové finance, bude zdravě ctižádostivý a bude oplývat nejen analytickými schopnostmi, ale bude zároveň schopen/a spojovat si jednotlivé informace a vystihnout, zda celek dává smysl, a který bude schopen/a svůj názor srozumitelně a věcně komunikovat vůči protistraně

Náplň práce:

  • Posuzování a vyhodnocování rizik leasingových / úvěrových obchodů v segmentu středně a velkých společností (SME a Corporate) formou nezávislého stanoviska.
  • Po zaučení spoluúčast na schvalování úvěrových obchodů ČSOB Leasing.
  • Komplexní hodnocení rizik jednotlivých obchodů (hodnocení bonity dlužníka a jeho budoucí schopnosti splácet úvěry, analýza odvětví a jeho perspektivy, dodavatelsko-odběratelských řetězců), včetně hodnocení parametrů obchodu.
  • Spolupráce při sledování a analýze leasingového / úvěrového portfolia v celé České republice.
  • Odborná poradenská a konzultační činnost v oblasti úvěrování směrem k obchodní síti.
  • Účast na projektech napříč Skupinou ČSOB.

Očekáváme:

  • Vysokoškolské vzdělání ekonomického, technického nebo matematického směru (pozice je vhodná i pro absolventy nebo studenty posledních ročníků).
  • Zkušenosti s finanční analýzou firem a dobrá orientace v nich, znalost účetních principů.
  • Zájem o dění na trhu movitých aktiv (osobní automobily, nákladní dopravní a kolejová technika, automatizace výrobních procesů), vývoj ekonomiky (aktuální trendy a dopady na jednotlivé obory).
  • Důraz na detail a pečlivost.
  • Umění jasného, srozumitelného a věcného vyjádření slovem i písmem.
  • Schopnost rychle se učit a pracovat pod časovým tlakem.
  • Samostatnost, ale zároveň schopnost týmové práce.
  • Profesionální vystupování a dobré komunikační schopnosti.
  • Znalost MS Office (středně pokročilé znalosti MS Excel).
  • AJ na úrovni intermediate a vyšší (především písemná komunikace)

Nabízíme:

  • Intenzivní zaučení a seznámení se s širokým spektrem problematiky řízení rizik leasingové společnosti.
  • Zajímavou práci, která je neustále něčím nová, s velkou perspektivou v oboru.
  • Prostředí prosperující společnosti, která je jedničkou na leasingovém trhu a je součástí největší banko-pojišťovací skupiny v ČR.
  • Možnosti dalšího odborného a osobního rozvoje v celé Skupině KBC.
  • Odpovídající finanční ohodnocení.
  • Možnost účastnit se zaměstnaneckých akcí a výletů, možnost přispět neziskové organizaci v rámci týmového dobrovolnického dne.
  • Široké spektrum zaměstnaneckých výhod (5 týdnů dovolené, 3 sick days, klouzavá pracovní doba, home office, příspěvek na stravování ve výši 100 Kč za odpracovaný den, příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění, slevy na produkty skupiny ČSOB, výběr z programu Benefit Plus a další).

Chcete-li být úspěšní v silné společnosti, přihlaste se prosím do výběrového řízení zasláním svého životopisu spolu s průvodním dopisem. Těšíme se na Vaše odpovědi.

Kontakt:

ČSOB Leasing, a.s.
Kariera ČSOB Leasing
Na Pankráci 310/60
140 00  Praha 4
Česká republika

Naše prostředí